Srpen 2008

Večerníček: nebezpečná inspirace

20. srpna 2008 v 21:38 | Uďa |  PřÍbĚhY,Co mĚ ZaUjAlO

Tak toto nemá chybu :D...

Nějaký návštěvnosti...

19. srpna 2008 v 15:50 | Uďa |  O bLoGu
Navstevnost za minuly tyden (4.8. 2008 - 10.8. 2008) je:
Pondeli: 18
Utery: 24
Streda: 14
Ctvrtek: 17
Patek: 19
Sobota: 13
Nedele: 15

Celkem: 120
Navstevnost za minuly tyden (11.8. 2008 - 17.8. 2008) je:
Pondeli: 11
Utery: 15
Streda: 9
Ctvrtek: 10
Patek: 7
Sobota: 8
Nedele: 9

Celkem: 69

Ozývám se...

19. srpna 2008 v 15:42 | Uďa |  O mNě...
Tak se vám ozývám,že jsem se zas vrátila.Za chvíli vás ale zase opustím,páč jedu do Itálie.A to už v pátek.Vracím se až 31.8. a hned den na to škola :D...xD...no..bude to zajímavý...Budu se snažit sem ještě dneska něco dát a možná předpřipravim ňáký ty články na dobu,co budu pryč.Tak se mějte a užijte si konec prázdin..
♥...Uďa...♥

3. Škola

8. srpna 2008 v 17:25 | Uďa |  DiSkUzE
ŠKOLA
Vidíte tu hnusnou budovu na fotce?Tak to je moje základní škola (mučííírna :(..)už brzy z ní ale vyjdu.Ani nevíte,jak se těšim..jak se těšim na ten krok kupředu..na krok dál..do jinýho a novýho světa :)))...ááá...Je to vážně neskutečný...tak tedy,na co se vás v týhle diskuzi ptám?
1.) Jak se učíš? (průměr,podprůměr....apod)
2.) Na jakou školu chodíš?(např.-zš-9ročník, nebo sou kadeřnické-3ročník)
3.) Jakej předmět máš nejradši?A jakej naopak nesnášíš?
4.) Proč chodíš na školu na jakou chodíš?
5.) Co si o škole jako takové myslíš?
6.) Kdyby jste byli učitelem,jaký by jste byli?
Na tyto otázky můžete odpovědět,ale nemusíte,je čistě na vás,jak se k tématu vyjádříte..jestli podle osnov,nebo podle svojí hlavy :)))...

Babička-znova :)))..

8. srpna 2008 v 17:11 | Uďa |  O bLoGu
Už tu zase nebudu :))...Jedu opět k babi na Moravu..:D..A to jsem si myslela,že tam pojedu zase až za rok,když jsem odjížděla...No,každopádně už je to oficiální.Pravdivý.Že zítra už v ňákejch půl osmý ráno budu na cestě.Stávat budu tak cca v 6 ?? :D..Božííínku,ale tak za to nenudit se doma to stojí!Kdyby to bývalo šlo,tak bych vám poslala pohled,ale vzhledem k tomu,že to nejde,poslat ho všem,tak se musíte spokojit s tim,žeee...třeba že na vás myslím :D..hmm?
A na závěr jen abyste věděli : Jste zlatí...jste výjímeční..jste jediněční..a tak si mě prosím nemažte ze SB :D..
...Peace,♥Love♥,Empathy...
vaše Uďa

Tato fotka mě vytáčí!

6. srpna 2008 v 19:03 | Uďa |  ImOdIuM
Ptáte se kdo je ta žena, který stojí po boku Radouš a Thom?Hmm?Tak já vám to povim...To je moje mamka minulej rok v Hradci na Rock for people.Když tenkrát odehráli dost slušnej koncert,tak si je normálně odchytila,strčila mi do ruky foťák a prý : Foť !! xD...A když jsem se pak chtěla vyfotit já..mno..narval se tam tucet slečinek a já měla po.Pozitivní na tom je jedině to,že to byl už ňáký třetí den a já měla mastnou hlavu,tak bych tu fotku akorát tak zhyzdila...a potom taky to,že tam nebyl Kárl..ale i tak...být vyfocená s Radoušem a Thomem..:((((...asi tu mááámu zastřelim !!! :(((..:D :D :D

Radouš a jeho saténový župánek...

6. srpna 2008 v 17:38 | Uďa |  ImOdIuM
Předtim jsme tu měli Thoma s jeho nemalou sbírkou triček s Kurtem,teď jsem se rozhodla,že pro změnu udělám takový menší set pro našeho dívčího idola Radouše...tak tedy:
Thom o Radoušovi:Náš basák třeba několik let hrál v saténovém županu a hodně lidí si říkalo: "Imodium? Jo, to je ten magor v županu, to je OK..."
Radouš a jeho saténový župánek + v pravo Thom a jeho Kurt :)))
No jo...i prdýlku nám ukaž :D..xD
Muselo mu být dosti vedro..

Rozhovor s Thomem

6. srpna 2008 v 17:11 | Uďa |  ImOdIuM
Imodium

Bývaly to takové "dětské hvězdičky". Dnes je všem členům broumovské trojice Imodium, která od úplného vzniku v roce 1999 hraje stále v nezměněné sestavě, jedenadvacet a vyzrávají nejen ve svých názorech, ale i v samotné muzice. Dokladem může být jak letošní druhé album Stigmata, které vyšlo tři roky po eponymním debutu, tak následující povídání s charismatickým a na každý pád přemýšlivým frontmanem Imodia, zpívajícím kytaristou zvaným Thom.


Prostřednictvím nového alba jste se podle mě definitivně vymanili z ranku grunge či post grunge, kam se vás novináři celá léta tvrdošíjně snažili vehnat. Cítíte to podobně?
Rozhodně. Nebyl to přímo záměr, ale Imodium dlouho provázelo přirovnávání k jedné určité kapele a už bylo docela protivné to poslouchat, už jen proto, že to nebyla pravda. Ovšem na druhou stranu v tomhle posunu opravdu nebyl nějakej kalkul, že bychom si řekli: Tak, a teď uhneme někam, abychom už měli klid. Přišlo to samo. Doufám, že jsme se označení "česká Nirvana" definitivně zbavili - ostatně lidi, kteří chodí na naše koncerty, už to ani nenapadne. Zvlášť ne ty, co nás dřív neznali.
To označení vymysleli novináři, kteří potřebujou nějakou škatulku. My sami jsme se nikdy ani nepovažovali až tak za grungeovou kapelu. Dneska, když za námi někdo přijde a řekne "Jo, vy jste ta česká Nirvana!", tak to pro nás znamená takové měřítko - víme, že ten člověk je úplně mimo...

Na albu Stigmata jste také výrazně přitvrdili. I to přišlo samovolně?
Do určité míry ano. Nicméně zjistili jsme, že jsme svým způsobem lehce ovlivnitelná kapela. To v žádném případě neznamená, že když budeme hrát turné s Divokým Billem, budeme znít jako Divokej Bill.
ImodiumAle strávili jsme spoustu času s formacemi jako jsou Cocotte Minute apod. a navíc jsme sami začali poslouchat skupiny Korn, Limp Bizkit a další, a nejspíš to všechno má jistý podíl na tom, jak dneska Imodium zní. Řekněme syrověji a naštvaněji. Každopádně jsme přitvrdili, s tím souhlasím.
Poslouchali jste vždycky spíš tvrdší americké rockové kapely na úkor nějakých britských kytarovek?
Stoprocentně! V podstatě neposloucháme muziku z britských ostrovů, téměř nic z tamních kapel neznáme. Vždycky jsme měli rádi ten "americkej sound". Dneska máme hrozně rádi třeba Foo Fighters a podobné záležitosti, které jsou od těch ostrovních hodně daleko.
Ve dvou písních jste se po letech zase vrátili k angličtině, s níž jste začínali...
Někdy před půl rokem nám vydavatel sdělil, že by bylo na čase udělat novou desku, což nás samozřejmě potěšilo. Už jsme v to ani nedoufali... (smích) A zároveň nám bylo řečeno, ať natočíme, co chceme. Firma prostě zjistila, že nejsme žádnej mainstream a že z nás asi nevypadnou rádiové hity do komerčních stanic. Natočili jsme tedy materiál, kterej jsme nasbírali za ty zhruba tři roky, co uplynuly od nahrávání debutu. Mezi nimi byly i věci, které na koncertech hrajeme třeba už rok, což je i případ skladeb Sunday a Understand. A nám se nechtělo měnit jejich texty do češtiny, když už je lidi znali takhle.
Až do první desky jsme měli všechno v angličtině a při podpisu smlouvy s Warner Music byla čeština v podstatě jedinou jejich podmínkou. I když tenkrát se nám to strašně nelíbilo, dneska jsme za to vděční, protože když české publikum těm písničkám rozumí a může si je zpívat, je to fajn.

Pokud by se naskytla možnost začít hrát v zahraničí nebo tam dokonce vydat desku, uvažovali byste o tom, písničky v češtině zase zpětně předělat do angličtiny?
Ne. Spousta českých kapel, které odjely hrát třeba do Států, se vrací s tím, že lidi tam češtinu bez problémů přijímají. I když, pravda, většinou tam na ně asi chodí Češi žijící v USA. Ale třeba Cocotte Minute hráli v Maďarsku nebo ve Francii a taky s češtinou neměli žádné potíže.
Imodium
Považujete v něčem za výhodu skutečnost, že jste založili skupinu už v době, kdy vám všem bylo teprve čtrnáct let?
Třeba v tom, že dneska už nás jen tak něco nepřekvapí. Nechci říct, že bychom byli otřískaní rockeři, ale v poměrněm brzkém věku už máme, řekl bych, střízlivej pohled na věc a určitej nadhled, což je strašlivě důležité. Je občas srandovní sledovat nějaké dvacetileté muzikanty, kteří začínají a mají stejně naivní představy jako kdysi my - jenže my jsme je měli v těch čtrnácti, patnácti letech...
Imodium mělo od začátku jistej dohled, na koncerty s námi jezdil můj táta, což uklidnilo i zbylé rodiče. A myslím si, že nám to jedině prospělo. Jediné, co mě mrzí, že až do osmnácti jsme vydrželi nekouřit - a když už jsme si mysleli, že se nám to vyhne, tak jsme do toho spadli.

Proč se prezentujete přezdívkami, a ne svými občanskými jmény?
Určitě se za ně nestydíme. Thom, Kárl a Radouš jsme si začali říkat už někdy na základce i mimo kapelu. V případě Kárla, jak se říká bubeníkovi, ani nevím, jak to vzniklo, ale je to už z dětství. A Radouš není zase tak daleko od Radka a Thom od Tomáše, jak se skutečně jmenujeme, takže jsme nevymýšleli nic krkolomného. Je to spíš legrace, není v tom žádná póza.

Nicméně na image, soudě třeba podle fotografií kapely, kladete asi hodně velký důraz...
Hodně velký bych netvrdil, ale image je pro kapelu svým způsobem důležitá věc. Náš basák třeba několik let hrál v saténovém županu a hodně si lidí říkalo: "Imodium? Jo, to je ten magor v županu, to je OK..." Proč vystupovat jako totální vidlák z vesnice, když člověk může aspoň nějak vypadat? Nicméně znovu zdůrazňuju: image není zase něco až tak zásadního, co bychom řešili před každým koncertem.

Řetězák-první věc+kdybych byla

5. srpna 2008 v 16:28 | Uďa |  ŘeTěZáKy
PRVNÍ VĚC, KTERÁ TĚ NAPADNE PŘI SLOVĚ:
Škola - Stres a ztráta času.
Moře - Sůůůl :D..
Marťan -Takoví ty vitamíny Marťánci :)))..
Proužky -Že jsou lepší než puntíky.
Nebe - Mraky.
Peníze - Každodenní záležitost.
Cizí země - Nová poznání.
Horoskop -Něco na co koukám každý večer,než jdu spát a věřím tomu.
KDYBYCH BYLA...
Princezna - Tak bych byla bohatá a nosila náádherné šaty.
Milionářka -Byla bych bohatší než princezna?:D..+asi bych utrácela za zbytečnosti a nevěděla co s něma.
Nesmrtelná -Tak bych přemýšlela nad tím,jak se toho zbavit a stát se smrtelnou xD...
Slavná - Tak bych si to užívala,ale ti novináři a to všechno..asi by mě to brzy omrzelo a chtěla bych se vrátit opět do starých kolejí.
Prezidentka USA -Tak bych se asi s mými občany nedorozumněla...ale tak od čeho je pamtomina?
Kluk -A co když jím jsem?:D...Nééé..ale jako klidně bych si to s nějakym vyměnila,páč si myslim,že to mají jednodušší než my holky.
Učitelka -Tak by to byly samé jednotky :D..
Popelářka -Tou bych nebyla..ale určitě musí být zábava projíždět se na takovym tom stupínku,na kterym stojej...víte ne???:D...

V Rusku chtějí zakázat EMO

5. srpna 2008 v 16:02 | Uďa |  AnTi-EmO
Tak co na to říkáte?..xD

Navstevnost za minuly tyden (28.7. 2008 - 3.8. 2008)

5. srpna 2008 v 15:57 | Uďa |  O bLoGu
Pondeli: 13
Utery: 19
Streda: 20
Ctvrtek: 21
Patek: 15
Sobota: 16
Nedele: 20

Celkem: 124
Díky :)

O2 Sázava fest (konalo se)

5. srpna 2008 v 15:38 | Uďa |  KoNcErTy,FeStY...
Osmý ročník O2 Sázavafestu je za námi. Skvělá atmosféra, slunečné počasí, pestrá hudební nadílka a přes 15 tisíc návštěvníků.
O2 Sázavafest probíhal v Kácově od minulé středy tzv. Warm-upem do nedělního svítání. Během těchto dní se na několika otevřených scénách a v tanečním stanu představila celá řada umělců. Návštěvnost s každým dnem rostla až na 15 000 návštěvníků. Tím byl srovnán rekord z loňského ročníku.
O2 Sázavafest 2008
Účinkující (zahraničí):
(celý článek)

Vypsaná fixa-historie podle Márdiho

4. srpna 2008 v 18:46 | Uďa |  VyPsAnÁ fIxA
VZNIK VYPSANÝ FIXY DLE MÁRDIHO
(Je to krapec delší :D..)

Zde jsem se (já - Márdi) pokusil popsat vznik a následný vývoj naší kapely. Vše je pouze můj nestandartní názor se kterým lze polemizovat a mně to nebude vůbec vadit.
Od roku 1992 jsem zpíval ve skupině K.R.K. Byla to celkem dobrá kapela se kterou jsem zažil spoustu výbornejch koncertů, příhod, pařeb atd. Postupem času se styl začal měnit a to mě přestávalo bavit a já chtěl hrát trochu něco jinýho. Paralelní existence K.R.K. a VF v letech 1994 - 1996 směřovala k zániku K.R.K. To se taky stalo. To je napsaný dost stručně a obecně, ale nemá cenu to hluboce rozebírat, protože tady jde spíš o VF a toto je jenom takový předúvodník.
V létě 1994 většina členů K.R.K. odjela pryč a já zůstal v Pardubicích.
(celý článek)

dddave.blog.cz

3. srpna 2008 v 17:43 | Uďa |  SpŘáTeLeNý BlOgY
Už je to celkem dlouho,co mi Dave nabídnul přátelství a já vůbec nevim,jak je to možný,jsem si ho tam až do teď nehodila...a tak s ostudou na rukou si ho tam hážu až teď :)))...tak tedy,co tu najdete?
-Avril Lavigne
-♥Nirvana♥
-Amy Winehouse
-Foo Fighters
-My Chemical Romance
-Harry Potter
a mnohý další...
Za spřátelení dodám později..:)

Patnáctiletá na lince O2

2. srpna 2008 v 11:08 | Uďa |  PřÍbĚhY,Co mĚ ZaUjAlO
Tak toto je docela sranda :D..xD