Thirteen ( Třináctka )

29. prosince 2007 v 19:36 | Uďa:) |  FiLmY,sErIáLy...
Motto:Děje se to tak tychle.
Typ filmu:Drama
Rok výroby:2003
Režie:Catherine Hardwicke
Hrají:Holly Hunter, Evan Rachel Wood, Nikki Reed
Popis: Sugestivní příběh dvou dospívajících dívek. Puberťačka Tracy sní o tom jak být COOL. A má pro tuto svou představu i svůj ideál. Je jím ostřílená spolužačka Evie, dívka bez rodinného zázemí. Ta uvede Tracy do "velkého cool světa", do světa nebezpečných nástrah a rychlých požitků, ve kterém hrají hlavní roli drogy a povrchní erotické zkušenosti.

V citovém zmatku, plném neshod s rozvedenou matkou a konzumním otcem, který utíká od problémů, podlehá Tracy rafinovaným slibům zkušenější parťačky a pouští se na cestu nikam..
Třináctka je film o hledání a konfliktu s vlastní identitou, který k dospívání patří. Režisérka Catherine Hardwickeová se v něm i pomocí syrového oka ruční kamery (natáčelo se technikou Super 16) pokouší o svérázný pohled do nitra teenagerů a o pochopení sociálního kontextu jejich tápání. K tomu jí pomohl velmi autentický námět, který na základě vlastních zkušeností poskytla a scénáristicky se na něm i s režisérkou podílela herečka Nikki Reed (hraje Evie). Roli matky prvotřídně, jako vždy, zahrála Holly Hunter (např. Piano, Bratříčku, kde jsi?).
Tento film lze skouknout celý na youtube.com , akorát je v angličtině.
Do vyhledávače zadejte THIRTEEN PART ONE a pusťte až do PART TEN jedenáctka by měla být THIRTEEN THE END. Jestli se budete koukat , tak přeju příjemnou podívanou!

Pro ukázku sem dávám tu jedničku :
( teda spíš takovou ukázku :D )

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama