Prosinec 2007

Nemůžu žít bez...

31. prosince 2007 v 18:13 | Uďa:) |  O mNě...
Lásky....který je všude málo :(
Vzduchu... který proudí mojím tělem...cítím ho a tak se nadechuju a nadechuju..óó jsem ho plná
Přírody....na kterou se snad nikdy nevynadívám..:)))
Hudby....pokaždý , když se cítim vyčerpaná , nebo jsem nadně , vzduch neproudí , příroda srdce nehladí vím , že hudba to všechno vyplní a úsměv mi na tvář naladí :)
Počítače...který mě z nudy vytáhne a myslet na hnusný věci mi zakáže !
Emocí...které tu jsou pořád , záleží na nich , co dělám...jestli pláču...nebo se směju...nebo se s obojím peru.
Mléka...které denně piju , nemít ho ? To snad nepřežiju ! I LOVE MILK !
Rodiny...kterou mám pokaždé po ruce...
Lidí...co jsou kolem mě

Thirteen ( Třináctka )

29. prosince 2007 v 19:36 | Uďa:) |  FiLmY,sErIáLy...
Motto:Děje se to tak tychle.
Typ filmu:Drama
Rok výroby:2003
Režie:Catherine Hardwicke
Hrají:Holly Hunter, Evan Rachel Wood, Nikki Reed
Popis: Sugestivní příběh dvou dospívajících dívek. Puberťačka Tracy sní o tom jak být COOL. A má pro tuto svou představu i svůj ideál. Je jím ostřílená spolužačka Evie, dívka bez rodinného zázemí. Ta uvede Tracy do "velkého cool světa", do světa nebezpečných nástrah a rychlých požitků, ve kterém hrají hlavní roli drogy a povrchní erotické zkušenosti.

V citovém zmatku, plném neshod s rozvedenou matkou a konzumním otcem, který utíká od problémů, podlehá Tracy rafinovaným slibům zkušenější parťačky a pouští se na cestu nikam..
Třináctka je film o hledání a konfliktu s vlastní identitou, který k dospívání patří. Režisérka Catherine Hardwickeová se v něm i pomocí syrového oka ruční kamery (natáčelo se technikou Super 16) pokouší o svérázný pohled do nitra teenagerů a o pochopení sociálního kontextu jejich tápání. K tomu jí pomohl velmi autentický námět, který na základě vlastních zkušeností poskytla a scénáristicky se na něm i s režisérkou podílela herečka Nikki Reed (hraje Evie). Roli matky prvotřídně, jako vždy, zahrála Holly Hunter (např. Piano, Bratříčku, kde jsi?).

Once ( Jednou )

29. prosince 2007 v 18:51 | Uďa:) |  FiLmY,sErIáLy...
On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu.
Film vznikl s neuvěřitelně nízkým rozpočtem přímo v ulicích Dublinu, v autentických interiérech a s neherci. Letos v lednu pak získal diváckou cenu na jednom z nejprestižnějších světových filmových festivalů v americkém Sundance. Následovalo uvedení do amerických kin, kde se film stal nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. Originální a výborná hudba. Silný příběh. Vynikající a autentické herecké výkony. S hudbou Glena Hansarda se čeští diváci mohli setkat již dříve, poněvadž tento hudebník v Čechách často koncertoval se svou skupinou The Frames i sólově a některé jeho písně se objevily ve filmu Jana Hřebejka Kráska v nesnázích. Markéta Irglová s Hansardem spolupracuje již několik let. Jejich hudba je melancholická a zároveň razantně energická.
Film Once vznikl jako malý, jednoduchý film, ale již dnes je jasné, že se jedná o jeden z nejúspěšnějších projektů s českou účastí za posledních několik let. Především pro Markétu Irglovou pak znamená průlom na mezinárodní filmové i hudební scéně. Glen Hansard přitom potvrzuje pozici nejzajímavějšího irského hudebníka od vzniku kapely U2.
Film Once sice vypráví jednoduchý příběh o lásce a porozumění mezi dvěma mladými lidmi, na druhou stranu však přináší i přesný pohled na českou komunitu v zahraničí a vypovídá o době, kdy se k úspěchu může dopracovat každý. Možná jen jednou za život a možná jen na chvíli, ale za to svobodně.

Avril Lavigne - Innocence

29. prosince 2007 v 18:24 | Uďa:) |  NejJjJ sOnGy

Innocence

Waking up I see that everything is
ok
The first time in my life and now it's so great
Slowing down I look around and I am so amazed
I think about the little things that make
life great
I wouldn't change a thing about it
This is the best feeling

This innocence is brilliant, I hope that it will stay
This moment is perfect, please don't go away, I need you now
And I'll hold on to it, don't you let it pass you by

I found a place so safe, not a single
tear
The first time in my life and now it's so clear
Feel calm I belong, I'm so happy here
It's so strong and now I let myself
be sincere
I wouldn't change a thing about it
This is the best feeling
This innocence is brilliant, I hope that it will
stay
This moment is perfect, please don't go away, I need you now
And I'll hold on to it, don't you let it pass you by

It's the state of bliss you think you're dreaming
It's the happiness inside that you're feeling
It's so beautiful it makes you wanna cry

It's the state of bliss you think you're dreaming
It's the happiness inside that you're feeling
It's so beautiful it makes you wanna cry
It's so beautiful it makes you want to cry
This innocence is brilliant, it makes you want to cry
This innocence is brilliance, please don't go away
Cause I need you now
And I'll hold on to it, don't you let it pass you by

This innocence is brilliant, I hope that it will
stay
This moment is perfect, please don't go away, I need you now
And I'll hold on to it, don't you let it pass you by

Avrilino tetování+piercing

29. prosince 2007 v 14:44 | Uďa:) |  AvRiL LaViGnE
Hvězda na vnitřní straně levého zápěstí byla tím úplně prvním tetováním, kterým Avril nechala ozdobit své tělo.
D jako Deryck, jak jinak :) V průběhu vztahu s leaderem skupiny SUM 41 - Deryckem Whibleym - udělala Avril to, čeho se spousta lidí, kteří se odhodlají pořídit si nějaké tetování, bojí - nechala si jméno své lásky navždycky vtetovat do pravého zápěstí a orámovat červeným srdíčkem. Přejme jim tu lásku už jen kvůli Avrilině pravé ručce! :)

Avril Lavigne - mini info

29. prosince 2007 v 14:27 | Uďa:) |  AvRiL LaViGnE
Celé její jméno je Avril Ramona Lavigne
Narodila se 27. 9. 1984 v Belleville
Domovské místo Avril je Napanee
Je vyznáním křesťanka
Aktuální barva vlasů: blond
Barva očí: modrá
Výška: kolem 157 cm
Piercingy: pupík a uši
Má tetování - hvězda na vnitřní straně levého zápěstí, na pravém zápěstí srdíčko s písmenem D, hvězda na levé noze v zadu pod kolenem a malá hvězdička na pravé paži
Její rodiče se jmenují Judy a John
Její sourozenci jsou Michelle a Matt
Její manžel: Deryck Whibley (frontman SUM 41)
Má psa Sama
Oblíbené kapely: Goo Goo Dolls, Green Day, Matchbox 20, SUM 41, The Darkness, Alanis Morissette
Oblíbený film: 8 mile
Oblíbená herečka: Sandra Bullock
Oblíbený herec: Tobey Maguire
Oblíbené jídlo: pizza s olivami
Oblíbená sladkost: pixi Sticks
Oblíbené pití: cola
Oblíbená píseň z Let go!: Losing grip
Oblíbená píseň z Under my skin: Together
Oblíbené album: Jagged little pill od Alanis Morissette
Řidičák udělala až napodruhé
astma
Je vegetariánka
Deska "Let go" se měla jmenovat "Anything but ordinary"
Střední školu opustila kvůli hudbě
Sestra Michelle hrála v klipu Losing grip
Ve škole nebyla populární
Bála se létat
Jezdí na sk8tu
Hraje na kytaru, piano a bubny
Miluje psaní písní a koncerty
Kdyby nebyla hudebnicí, byla by polda

Dave Grohl - info

29. prosince 2007 v 14:05 | Uďa:) |  NiRvAnA

Dave Grohl

Vlastním jménem David Eric Grohl, (* 14. ledna 1969, Warren, Ohio, USA) je americký rockový zpěvák, bubeník a kytarista.

Jeho rodiče Virginie a Jemes Grohl tvořili relativně šťastný pár, ale jen do doby, než se přestěhovali roku 1972 do Virginie a v Davových šesti letech rozvedli. Dave byl soudem přidělem do opatrovnictví matce, kterou bezmezně miloval. V dětství trpěl hyperaktivitou, která se sice časem ztrácela, ale nikdy nezmizela nadobro. Později odchází na střední školu, kterou sice nikdy nedokončí, ale přesto je v jeho životě doba na škole významná. Poprvé se na ní střetává s marihuanou a zakládá svou první skupinu Freak Baby, která ale dlouho nevydrží. Známější skupinou se stává až The Scream, kde Dave naučí hrát na bicí a na čas odkládá kytaru.

Nirvana už od samého počátku měla problémy s bubeníky a žádný ve skupině nezůstal delší dobu. V září roku 1990 se do Nirvany dostává Dave a téměř okamžitě začne pracovat na novém albu Nevermind, které vychází záhy. Při nahravání tohoto alba se naplno ukazují Davovy kvality - jeho přesný a tvrdý úder s dokonalým smyslem pro rytmus a jeho plné nasazení do hry. V Nirvaně hrál Dave až do jejího rozpadu po smrti leadera skupiny Kurta Cobaina, stál však v pozadí mediální pozornosti. Půl roku po rozpadu Nirvany zakládá skupinu Foo Fighters, kde se opět vrací ke kytaře. Hostoval také jako bubeník na albu skupiny Queens of the Stone Age Songs for the Deaf a projektu Trenta Reznora Nine Inch Nails na albu With Teeth. V roce 2005 odehrál několik koncertů s Nine Inch Nails jako bubeník v rámci tour Live_With_Teeth_2005.

Krist Anthony Novoselic - info

28. prosince 2007 v 17:43 | Uďa:) |  NiRvAnA

Krist Anthony Novoselic

(* 16. května 1965 Compton, Kalifornie) je americký muzikant, nejvíce známý jako baskytarista grungeové skupiny Nirvana. Novoselic v podstatě znamená nový osadník, jeho rodiče byli chorvatští přistěhovalci. Roku 1979 se Krist s rodiči přestěhoval do Aberdeenu ve státě Washington. Krist tu nebyl moc spokojen a často trpěl depresemi, mezitím si oblíbil Black Sabbath a Led Zeppelin. Rodiče ho na rok poslali za dědou do Jugoslávie, kde studoval gymnázium a také zde poznal punk, po roce se však vrátil. Po dokončení střední školy založil skupinu Stiff Woodies, která ale dlouho nevydržela. V té době se setkal s Kurtem Cobainem a založili kapelu Fecal Matter a později Nirvanu. Po rozpadu Nirvany působil v kapelách Sweet 75 a Eyes Adrift.

Daveovo ovoce - video

28. prosince 2007 v 17:07 | http://worldbybandk.blog.cz/rubriky/nirvana-kurt-cobain |  NiRvAnA
Dave: "Hroznové víno. Všechno ho snim. Jeden po druhém, každý hrozen na talíři. A pak se vrhnu na pomeranče. Jejich tu pět, ne, šest. Byly na hroznech a já je všechny snim. Na to kiwi. Ty tu sou čtyři, protože jsou vzácný. Drahocenné ovoce. Za to bych zaplatil balík. Je tu trochu hrášku. Toho už mám snědenou jednu polovinu. Pak se stavim na chleba. Na chlebík med, suchary. Stoprocentní chléb. Potom vypiju všechny plechovky Spa a tenhle Royal Club Lite. Nemám rád Pepsi. Já piju Cocu. A tu je led! Led pro každého! Nemožné mít led z Holandska. Mám rád svůj ledík. Vypiju všechno pivo. Ne, já se rozdělim. A víno taky. Chceš číši vína?"
Chris: "Rád dostanu tvoje víno."
Dave: "Všechny ty chipsy. Všechny je sežeru. Jsou tu tři příchutě. Zhltnu je všechny. A ten džus. Chtěl bys?"
Chris: "Tvůj džus na mě dělá dojem."
Dave: "Chci s ním třást dokud neexploduje. Miluju tvůj džus! Miluju džus!!!"
(z dokumentu The Year Punk Broke, r. 1991)

Dítě Nirvany

28. prosince 2007 v 15:46 NiRvAnA
Psal se červen roku 1991 a tento (dnes sedumnáctiletý) chlapec se navždy zapsal do povědomí všech fanoušků Nirvany. Právě tehdy se totiž Spencer Elden coby čtyřměsíční nemluvně se svou matkou zúčastnil focení pod vodní hladinou, ze kterého nakonec vzešel hlavní motiv obalu alba Nevermind. Ten čas ale letí...
Los Angeles - Jsem celý nesvůj z toho, že mě vidělo nahého tolik lidí, svěřil se hudební televizi MTV 17letý Američan Spencer Elden, jehož fotka coby mimina pod vodou zdobila v roce 1991 obal celosvětově úspěšného alba Nevermind od rockové legendy Nirvana. "Mám pocit, že jsem největší pornohvězda světa," rozvedl své rozporuplné pocity dnešní student střední školy v Kalifornii. Kvůli slávě fotky a alba, kterého se jen v USA prodalo přes 10 milionů kusů, je mladík zván pravidelně na rozhovory do studií. Snímek nahého dítěte, který pořídil jistý fotograf a otcův přítel v bazénu, Eldenovi prý také zvyšuje úspěch u dívek.

...Předsevzetí...

26. prosince 2007 v 21:26 | Uďa:) |  O mNě...
Brzy tu máme nový rok a s ním i pro mnohé né vždy splněná novoroční předsevzetí. Možná je na to brzy, ale já to udělám už teď , už teď se zapřísáhnu tomu , co budu dělat v novém roce.
1. Nebudu tolik jíst :D...
2. Nebudu flákat školu...xD
( to asi nevyjde...hehe )
3. Každej den dám sem na blog alespon 2 články
a budu se snažit , ať se vám tady líbí !
4. Kousání nehtů u mě nehrozí , za to si často čmárám po rukou ,
tak tedy Uďooo ,
ŽÁDNÉ ČMÁRÁNÍ!!!

No , to by bylo tak všechno...snad...:)))...Určitě všem inteligentním lidem došlo , že sem tenhle článek dávám hlavně kvůli předsevzetí číslo 3. Máte pravdu , je to hlavně kvůli tomu. Teď jsem měla takový zimní spánek..:-o...ale řeknu vám , to se mi to spalo..:)...xD...když jsem dneska ráno vylízala ze své nory něco mě ale trklo do hlavy a posadilo k pc a řeklo mi to : Sakra...tys spala tak dlouho ? omg..šup ! Naprav to ! Dožeň tu dobu , cos tu nebyla ! A tak to také dělám ! Držte mi proto prosím palce , ať tu ztrátu doženu...předem dík za podporu!
Jooo a nezapomínejte si dávat novoroční předsevzetí , jsem svědkem jejich vyplnění ! :)...